Małe słońce w Twoim domu – zdrowe i oszczędne ogrzewanie
Warto skorzystać z nowoczesnej technologii, żeby ciepło było dokładnie tam, gdzie jest nam potrzebne. Bez skomplikowanych i kosztownych instalacji, konserwacji, przeglądów serwisowych. Dodatkowo łatwe w montażu i tanie w eksploatacji przez kilkadziesiąt lat. Takie możliwości dają panele grzewcze podczerwieni. Weźmy je pod uwagę przy zmianie dotychczasowego systemu ogrzewania lub wyborze zupełnie nowej metody ogrzewania.
2018-01-04, 14:38

Sezon grzewczy znakomicie weryfikuje efektywność naszego systemu ogrzewania. Czy cieszymy się prawdziwym komfort termicznym? A może robi nam się naprawdę gorąco, gdy policzymy, ile osiągniecie tego komfortu kosztuje?

Gwarantowane ciepło i oszczędności

Panele grzewcze podczerwieni emitują fale ciepła, a energia rozchodzi się równomiernie po całym pomieszczeniu, dociera do przedmiotów i ścian, wysusza je i wygrzewa. Od nich wtórnie ogrzewa się powietrze w pomieszczeniu.

- Przy zastosowaniu paneli temperatura odczuwalna w pomieszczeniu jest o 2-3 stopnie wyższa od rzeczywistej. W efekcie nasz komfort termiczny pozostaje bez zmian i to przy niższych kosztach, szczególnie że dla jego zachowania przez całą dobę panele zużywają prąd tylko przez 5-6 godzin – zauważa  Michał Bartocha, prezes firmy Global, polskiego producenta paneli grzewczych podczerwieni.  

Łatwy montaż, solidna konstrukcja

Panele nie wymagają specjalistycznego montażu. Po prostu podłączamy je do najbliższego gniazdka elektrycznego oraz termostatu, który steruje ich pracą.

– Co istotne, cała powierzchnia naszych paneli emituje w równy sposób falę podczerwoną. Natomiast specjalna warstwa izolacyjna zwiększa ich wydajność i skuteczność, a stalowa obudowa sprawia, że są bardzo trwałe, co pozwala nam zaproponować aż 10 lat gwarancji – podkreśla Michał Bartocha.

Dodatkową korzyścią jest oszczędność miejsca, jakie trzeba wygospodarować na kocioł centralnego ogrzewania, składowanie paliwa czy montaż grzejników. Szczególnie, że panele można zawiesić zarówno na ścianie (także w formie ręcznie malowanych obrazów), jak i umocować na suficie. Nie wymagają one konserwacji, co eliminuje konieczność wykonywania regularnych płatnych przeglądów.

Zdrowe dla ludzi, przyjazne dla środowiska

Panele grzewcze podczerwieni stanowią znakomitą alternatywę dla tradycyjnych źródeł ogrzewania nie tylko pod względem ekonomicznym. W obliczu codziennych alertów smogowych warto również nadmienić, że są ogrzewaniem przyjaznym środowisku. Istnieje nawet możliwość dofinansowania ich zakupu z programu KAWKA.

Powstałe dzięki panelom ciepło wnika głęboko do organizmu, pomagając szczególnie w terapii schorzeń reumatycznych oraz układu ruchu, aktywizując mięśnie, stawy i organy wewnętrzne. Nie wysusza również nadmiernie błony śluzowej nosa, stanowiącej naturalną ochronę organizmu przed wirusami i bakteriami. Wygrzane ściany pozwalają pozbyć się problemu pleśni i konieczności częstego odświeżania ścian. Plusem dla alergików jest fakt, że panele – w przeciwieństwie do kaloryferów – nie wprawiają w ruch powietrza, a wraz z nim roztoczy i pyłków.

Dzięki panelom grzewczym podczerwieni każdy z nas może mieć teraz własne słońce, a więc skuteczne, zdrowe i oszczędne ogrzewanie, wszędzie tam, gdzie potrzebuje.

KONTAKT / AUTOR
Paweł Żurawski
600509073
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.